Радио Милева
Емотивен

„Горд сум на тебе, срце мое убаво“: Еве на која српска пејачка е слаб Жика Јакшиќ (фото)

„Горд сум на тебе, срце мое убаво“: Еве на која српска пејачка е слаб Жика Јакшиќ (фото)

Жика Јакшиќ изрази желба Милица Тодоровиќ да го отвори осмата сезона на шоуто „Никад није касно“, па повторно се расплака – исто како пред нешто повеќе од десет години, кога оваа пејачка доживеа голем успех.

Милица овој пат ја изведе „Rolling in the deep“, и ги воодушеви сите, но и водителот.

-Ја сакам Милица како личност и со неа сум приврзан уште од втората сезона на „Ѕвезда Гранда“ кога имаше петнаесет години.Таа победи таа сезона и кога ја прогласија за победничка бев толку среќен што плачев – се присети тој, а пишува „Гранд онлајн“.

Сепак, тој не застана тука.

– Горд сум на тебе, срце мое убаво!

– Морам да кажам дека сум многу среќен за тебе. На петнаесет години мавташе на сцената, но мирно чекаше до осумгодишна возраст, направи сигурни чекори и стана еден од најдобрите вокали во целиот регион. Морам да кажам од почит кон сите ваши колешки, кога би ставиле на вага, од една страна, колку забавно пее Милица, а од друга, колку фолк, има многу малку пејачи на овие простори. Милице, се гордеам со тебе, мое убаво срце – заклучи Јакшиќ.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева