Радио Милева

Големо семејство: Раде Шербеџија традиционално на одмор со ќерките (фото)

Големо семејство: Раде Шербеџија традиционално на одмор со ќерките (фото)

Пред неколку години, ќерките на Раде Шербеџија, најстарата Луција, потоа Мими, Нина и Вања, добар дел од одморот со татко им го поминаа на море, каде што имаат семејна куќа.

Ниту летово наследниците на актерот не направија исклучок во овој поглед. И покрај тоа што живеат во различни земји, Нина е во Чешка, Мими е во Австралија, Луција и Нина се во Хрватска, тие се здружија за да го поминат летото заедно.

Големото семејство ужива во секој заеднички момент, а Мими неодамна откри колку е убаво и што ја интересира споделувајќи видео со своите следбеници на социјалните мрежи.

Ќерките на Раде Шербеџија, иако само трите, и неговата најстара внука Анастазија Гајиќ се забавуваа, меѓу другото, со полнење на устата со вода, а потоа удирање со тортиљи по лице, за да се натераат да голтнат. течноста.

Победник е оној кој остана со полена уста. Своевремено, актерот им се придружил на наследничките во друштвената игра на плажа, што доведе до заедничка смеа.

Оние кои го погледнаа видеото можеа само да коментираат дека Раде е богат и среќен човек.

фото:Инстаграм/принтскрин/Getty Images

Останати вести од Радио Милева