Радио Милева
завршила во пицерија

Голем срам: На познатата актерка и забраниле влез во еден луксузен ресторан (фото)

Голем срам: На познатата актерка и забраниле влез во еден луксузен ресторан (фото)

Американската актерка Зендаја доживеа непријатност во саботата во Рим, бидејќи и беше одбиен влез во луксузен ресторан поради нивниот строг кодекс на облекување.


Една од најжешките ѕвезди на денешницата носеше карго панталони и црн горен дел без прерамки за својот лежерен излез, а стајлингот го комбинирала со дизајнерска чанта и чевли.

Таа се обиде да вечера во „Terrazzi Boromini“ во Рим, што бара малку поелегантен стил за гостите.

Меѓутоа, актерката била одбиена, иако имала резервација, поради тоа како таа и нејзината пријателка биле облечени, пишува Дејли Мејл.

По инцидентот, актерката завршила на вечера во блиската пицерија.

Фото: Принтскрин/Профимедиа/Твитер

Останати вести од Радио Милева