Радио Милева
љубов зад камери

Голем скандал ја тресе Турција: Турската аткерка од „Забрането јаболко“ уловена во љубона романса со оженет човек, вториот режисер на серијата

Голем скандал ја тресе Турција: Турската аткерка од „Забрането јаболко“ уловена во љубона романса со оженет човек, вториот режисер на серијата

Неодамна започна снимањето на 5-та сезона на турската серија „Забрането јаболко“. Имено, во новото продолжение од серијата излегоа неколку ликови, а се појавуваат нови.

Сепак, главните актерки Шевам Сам и Еда Ече остануваат во серијата.

Меѓутоа, деновиве голем скандал ја тресе турската актерска сцена. Имено, поранешната актерка од „Забрането јаболко“, Шафак Пекдемир која ја играше улогата на Зехра е уловена во љубовна романса со оженет маж, односно вториот режисер на серијата „Забрането јаболко“.

Актерката и режисерот биле затекнати како се бакнуваат во кафуле во елитната населба Џихангир. Кога новинарите ги уловиле, Шафак се расплакала и им кажала што сака нека објават само на неа да не и додеваат, по што влегла во автомибилот и заминала.

Никој од нејзините колеги од серијата не сакаше да ги коментира овие случувања.

Потсетуваме, Шафак го напушти „Забрането јаболко“ во последната епизода од четвртата сезона.

фото: инстаграм/ safakpkdmr

Останати вести од Радио Милева