Радио Милева
причина алкохолот ?

Голем проблем стои на патот на Џенифер Лопез и Бен Афлек: По три недели брак решија да се разделат (фото)

Голем проблем стои на патот на Џенифер Лопез и Бен Афлек: По три недели брак решија да се разделат (фото)

Медниот месец заврши за Бен Афлек и Џенифер Лопез, а странските медиуми тврдат дека нивниот брак завршил со медениот месец, бидејќи парот веќе се разделил.

По јавниот меден месец кој повеќе личеше на реално шоу, „среќната“ двојка Џенифер и Бен Афлек одлучиле привремено да се разделат, пренесуваат странските медиуми.

Актерот и пејачката решија да поминат извесно време разделени, т.е. на пауза. Причината за тоа се нивните  кариери.

Странските медиуми тврдат дека латино дивата и 4 години помладата холивудска ѕвезда веруваат дека овој потег ќе им користи на долг рок и ќе помогне да се спаси нивниот брак. Тие всушност сакаат да се дистанцираат за да не се изгуби магијата меѓу нив и да се сакаат повеќе?!

– Тие знаат дека го имаат целиот живот пред нив и уживаат во секоја минута од патувањето“, рекол извор близок на парот.

Ниту Џеј Ло, ниту Афлек не ги потврдија овие наводи, а корисниците на социјалните мрежи развија нова теорија за ваквата пауза на парот. Имено, корисниците на Твитер тврдат дека Лопез барала од Афлек да побара стручна помош за неговата зависност од алкохол.

Да потсетиме, парот се венча на интимна церемонија во Лас Вегас, откако ја обнови својата романса речиси 20 години по раскинувањето.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева