Радио Милева
новогодишни желби

Гога Секулиќ проговори за плановите по разводот: „Не размислувам за нова љубов, се сакам себеси“ (фото)

Гога Секулиќ проговори за плановите по разводот: „Не размислувам за нова љубов, се сакам себеси“ (фото)

Пејачката Гога Секулиќ додека не стана мајка, празниците ги поминуваше работејќи и настапувајќи со јавноста. Меѓутоа, бидејќи сега тука е нејзиниот син Васиљ Андреј, таа ги поминува празниците во топлината на семејниот дом.

-Како девојка бев насекаде, што  работно што  приватно со пријателите. Сепак, се знаеше дека за Божиќ е задолжителен семеен ручек со родителите. Сега се вклопувам повеќе да бидам со детето, а кога имам нешто закажано, работам – вели Секулиќ, која со синот му напишала и  писмо на Дедо Мраз.

-Ги исполнувам сите желби на мојот син. Мал е, но не бара многу. Тој е скромно и весело момче.

Иако оваа година откри дека повеќе не е со поранешниот партнер Урош, Гога вели дека ова била несекојдневна година за неа.

– Годинава беше убава во секој поглед. Сите ние имаме добри и лоши моменти во животот. Не сакам да се враќам назад, ме интересира само иднината и убавите времиња со син ми и семејството. Го сакам и почитувам Урош. Тој е татко на моето дете и секогаш ќе биде. Секако, таа беше одлична и на деловен план, неколку синглови како и многу настапи.

На прашањето дали е подготвена за нова љубов, таа одговорила:

– Не размислувам за тоа, нека се случи спонтано. Како што минува времето, јас се сакам себеси. Многумина се различни на телевизија и приватно.

Меѓу новогодишните желби ја издвоила онаа со синот да оди на убава дестинација.

– Јас сум посветена мајка и се занимавам исклучиво со детето. Секако дека има работа, но поопуштено и спонтано. Ќе има нови песни, би сакала да одржам и концерт во Белград. И тоа ќе се случи, ако даде Господ. Најмногу би сакала да одам во мојот омилен Мајами со мојот син. Василиј Андреј патуваше со мене во Европа, но се уште не бил таму каде што сака мама. Се надеваме дека тоа ќе се случи во новата година.

Фото:Принтскрин/Рингер/Пинк.рс

Останати вести од Радио Милева