Радио Милева
немирна и непослушна

Гога Секулиќ преживеа драма по вградувањето на новите силикони (фото)

Гога Секулиќ преживеа драма по вградувањето на новите силикони (фото)

Гога Секулиќ мораше да направи итна интервенција бидејќи и пукнаа силиконските конци.

По поставувањето на имплантот од свилена кожа, пејачката морала се врати и да дозволи да ги сошијат свежите рани. И покрај предупредувањата на лекарот да се одмори, таа премногу се движела и правела физичка работа што не смеела, па шевовите се олабавиле и морала повторно да оди на корекција.

Една недела по интервенцијата почнала да настапува, што не смеела, а со оглед на тоа дека е работохолик, Гога не можела да мирува.

– Докторот беше шокиран што работам, иако ме советуваше да останам мирна и да не правам нагли движења – изјави Гога за „Скандал“.

Да потсетиме, пејачката неодамна беше на истата клиника каде и беше опериран нејзиниот колега Дарко Лазиќ.

Фото: Принтскрин/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева