Радио Милева
живот во америка

Годините си го направија своето: Еве како денес изгледа Тајчи (фото)

Годините си го направија своето: Еве како денес изгледа Тајчи (фото)

Помина долго време откако Татјана Камерон попозната како Таичи ги сними некои од своите најголеми хитови во кариерата, а само некои од нив се „Хајде да лудујемо ове ночи“, „Моја мала је опасна“, кои важат за песни за сите генерации, па и помладата публика сака да ги слуша, додека малку повозрасните имаат посебни емоции.

Заносната убавица, покрај русата коса, беше препознатлива и по светло црвен кармин, па често ја споредуваа со Мерлин Монро. Секогаш настапуваше со добро извежбана кореографија и со сценските настапи беше чекор пред своето време, а никого не остави рамнодушен со својата убавина и автентичниот стил на облекување.

Сепак, поминаа повеќе од три децении од врвот на нејзината популарност, а бидејќи со години не снима ништо, многумина се прашуваат каде е Тајчи и како изгледа денес.

Бидејќи е многу активна на социјалните мрежи, одговорот на ова прашање го добивме преку нив, а иако евидентна е промената на изгледот на сега веќе педесет и тригодишната пејачка, сите оние кои ја следат на социјалните мрежи се согласуваат дека нејзиниот необичен шарм и харизма не ја напуштиле.

Тајчи денес изгледа навистина одлично, а освен неколкуте брчки на лицето кои и дадоа само допир на сериозност, таа сè уште плени со природна убавина и навистина неверојатна позитивна енергија.

Инаку, Тајчи првиот настап го имаше на „Загреб фест“ во 1987 година, каде со песната „Кристална ноќ“ го освои третото место и наградата за најдобар дебитант.

Најголемата пејачка изведба што ја забележа пошироката публика беше гостувањето во песната на групата Хари Мата Хари „Седамнаест ми е година“, како и таа година, а во 1989 година се запознава со композиторот Зринко Тутиќ и почна да подготвува песни. за првиот албум.

Со својот најголем хит „Хајде да лудујемо“ победи на Југовизија во 1990 година во Задар, по што ја претставуваше Југославија на Евровизија во Загреб. Нејзиното појавување во розов фустан, глас и кореографија го освоија не само жирито, туку и публиката во салата која со громогласен аплауз ја поздрави по изведбата на песната со која победи.


Во средината на нејзината најголема популарност, Тајчи реши да се пензионира, ја напушти Хрватска и ја побара среќата во Америка, каде што продолжи со музичкиот и сценскиот тренинг, повремено појавувајќи се во мјузикли и на телевизија во Лос Анџелес.

Таму го запознала пијанистот Метју Камерун, со кој имала три сина, но тој починал во 2017 година по долга и тешка борба со ракот на белите дробови, а пејачката минатата година пронашла нова љубов, Дејвид Ленгли.

Што се однесува до нејзината кариера, таа остана верна на музиката, само ги смени жанровите и се занимава со духовно пеење, а е и мотивациски говорник кој дели позитивни совети за посреќен живот.

фото:Инстаграм принтскрин/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева