Радио Милева
доминира

Годините не и можат ништо на нејзината витка линија и насмевката на лицето: Селма Хаек на 56 -от роденден во опасно бикини (фото)

Годините не и можат ништо на нејзината витка линија и насмевката на лицето: Селма Хаек на 56 -от роденден во опасно бикини (фото)

По 30-тиот роденден, жените обично сакаат да ги скријат свеќите и да се кријат во својот скромен круг на пријателите и семејството, но ќе признаете, кога ќе изгледате како Селма Хаек, тогаш е сосема природно и логично да го прославите роденденот во бикини, на некоја јахта со луда и незаборавна забава.

Тоа го направи популарната актерка, која на својот Инстаграм објави видео како ужива со роденденската песна, во огнено црвен костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Популарната Мексиканка  наполни 56 години, а честитки и пристигнуваа од сите страни.

Нејзиниот портрет на сликарката Фрида Кало во биографскиот филм Фрида (2002), кој исто така го продуцираше, ја направи првата мексиканска актерка која беше номинирана за Оскар за најдобра женска улога и ја заработи нејзината дополнителна номинација за наградата Златен глобус, наградата „Screen Actors Guild“ и наградата на Британската академија.

Селма не ја симна насмевката од лицето, а како изгледаше погледнете ја во видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)


Фото:Принтскрин/Инстаграм/salmahayek

Останати вести од Радио Милева