Радио Милева
Како девојченце

Годините и промените: Еве како изгледаше Бубе Јаневска пред една деценија (фото)

Годините и промените: Еве како изгледаше Бубе Јаневска пред една деценија (фото)
фото:бубе јаневска/инстаграм принтскрин

Таа важи за една од најубавите ТВ водителки и презентерки, а не ретко можеме да ја видиме и како лице на некои реклами.

Водителката и презентерка на Канал 5, убавата Љубица Бубе Јаневска, секојдневно ја гледаме на ТВ екраните со различни теми, во различни изданија… И содржински, ама и модни!

Гладечите најмногу ја препознаваат како презентер на вести, но одлично се снајде и во улогата на водителка на утринска програма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bube (@bube_janevska)

Токму за работата на телевизија и појавувањето пред камерите од своите почетоци, Бубе се присети на својот Инстаграм и сподели фотографија од времето пред речиси една деценија.

Годините си ги носат промените, очигледно е дека изгледа помладо, но Бубе од пред 9 години и сега и нема некоја впечатлива разлика.

фото:бубе јаневска/инстаграм принтскрин

Инаку, убавата водителка неодамна предку социјалните мрежи и медиумите откри дека по породувањето имала проблем со килограмите, но сега е многу задоволна од себе и физичкиот изглед.

Времето си лета и не менува сите без исклучок. Велат дека годините се само број, бидејќи она што се рефлектира однадвор е внатрешниот дух.

Останати вести од Радио Милева