Радио Милева
Не ги сака сите

Гоца Тржан без влакна на јазикот проговори за односот со колегите на естрадата: „Малкумина се осмелиле да ми забележат“

Гоца Тржан без влакна на јазикот проговори за односот со колегите на естрадата: „Малкумина се осмелиле да ми забележат“

Гоца Тржан долго време важеше за една од најискрените на српскатаестрадата, а во интервју зборуваше за односот со колегите и материјалните вредности кои, како што вели, ја расипале естрадата. Како што објасни таа, негува пријателства, но одбива да слуша музика што ја прават колегите.

– Не знам зошто се мисли дека на естрадата нема вистинско пријателство. Ниту јас ги сакам сите мои колеги, ниту сите мои колеги ме сакаат. Се дружам само со оние кои ми одговараат, кои ми се слични. Ги сакам моите колеги иако не ја слушам нивната музика. За да не сакам некого, тој мора многу да ми забележува, а ретко кој се осмелил да ми замери – рекла Гоца која никогаш не се покајала за својот остар јазик.

-Не ми е жал што имам јасен став за се што се случува околу мене, колку и да ме чини – метеор падна на мене и се е како што треба – изјави пејачката, која за разлика од повеќето колеги , никогаш не се замара со скапа гардероба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

– Не се замарам што носат колегите и дали имаат нешто што јас го немам или обратно. Она што луѓето го прават ми е многу поважно од тоа што носат и како изгледаат. Секој има право да изгледа како што сака, иако во нашиот вредносен систем сме принудени да изгледаме исто – изјави пејачката.

Таа го коментираше и трендот на гледање шолја, хороскоп, тарот…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

– Не верувам во ретрограден Меркур и други с*ања. Ваквите глупости ги погодуваат само луѓето кои веруваат во тоа, а јас секако не сум од нив – изјави Гоца Тржан.

Останати вести од Радио Милева