Радио Милева
Ремонт

Гоца Божиновска претера со ботоксот: Следбениците ја нападнаа дека не личи на себе (фото)

Гоца Божиновска претера со ботоксот: Следбениците ја нападнаа дека не личи на себе (фото)

Гоца Божиновска ја изнервираа нападите на социјалните мрежи откако и стави ботокс во лицето. Фолкерка вели дека решила малку да го освежи лицето кога има 57 години, но дека не очекувала сите да ја нападнат поради тоа.

– Никогаш не сум направил никаква естетска операција за да зборувам за тоа. Како да ми ја отсекоа главата оти отидов на мало освежување. Сите овие млади девојки се тотално оперирани, им ги отсекоа ушите, очите и половина од главите и им ги ставија најголемите силикони, во очите, изгледаат како не дај боже, а сите се залепија за мене поради ботоксот. Сите што ме нарекуваат луда ме излудуваат – изјавила Гоца за Стар, а пренесува Република.рс и додала:

– Па, сакав да видам како изгледа кога ќе го освежам лицето со ботокс со минималната доза и морам да кажам дека сум задоволна. Тоа го направив по препорака и не се покајав. Сакам само да изгледам свежо и помладо и се надевам дека го постигнав тоа. Само затоа што сум баба не значи дека треба да бидам запоставена. Никогаш не сум направил ништо од тие пластични операции бидејќи се плашам и едвај го преживеав овој ботокс пред пет месеци и по ѓаволите. Можеби сум виновна што објавувам слики од интервенцијата, но дали е тоа причина сега да ме линчувате? Само зборуваат како сум отишол на ремонт и тоа е глупост.

фото:Принтскрин Инстагра/Премиера

Останати вести од Радио Милева