Радио Милева

Го знаете од телевизија: Тајниот љубовник на Леонтина проговори „Нашата љубов победи“ (фото)

Го знаете од телевизија: Тајниот љубовник на Леонтина проговори „Нашата љубов победи“ (фото)

Кога беше на врвот на својата музичка популарност, Леонтина Вукомановиќ лудо сакаше човек кој сè уште е многу популарно име во светот на модата. Имено, големата љубов на Леонтина Вукомановиќ кон крајот на деведесеттите бил Ненад Радујевиќ, а како што еднаш открил, нивната романса со себе носи и одреден ризик.

– Јас и Леонтина бевме во врска помеѓу 1995 и 1998 година и навистина ќе се сеќавам на тоа време, секако, повеќе на убавите моменти, бидејќи во комбинација од две Скорпии во хороскопот, врската е многу возбудлива и нема средина. Или се’ е бело или црно. И денес не толку често сме во контакт поради обврските, но среќна сум што има семејство и што се занимава со работа што ја сака, бидејќи малкумина знаат дека завршила музичка академија во педагошки оддел. Отсекогаш била одлична со децата. Жал ми е што не го искористи целосно својот извонреден музички талент за да ја продолжи својата добро започната кариера, во која бев дел и на почетокот, барем што се однесува до нејзиниот моден имиџ – изјави Ненад и додаде дека на тогаш Марко Милошевиќ, синот на Слободан Милошевиќ, беше лудо вљубен во Леонтина.

– Поентата е дека јас тогаш некако успеав да се спасам, без разлика што и Марко беше заинтересиран за Леонтина. Не знам како успеавме да се извлечеме, но да речеме дека љубовта победи. Таа желба да се биде нормален и да не се расипува сето она што се случува наоколу всушност победуваше цело време во тие сурови деведесетти.

Големата љубов на Леонтина Вукомановиќ бил Ненад, за кого го одбила дури и Марко Милошевиќ. Сепак, по три години дојде до крах на романсата, која се чини дека е судбина, која ја следеше пејачката и музички педагог години подоцна во текот на нејзиниот живот.

фото:Приватна архива Стори.рс/Инстаграм принтскрин Леонтина

Останати вести од Радио Милева