Радио Милева
Малку познати детали

Го сакала пред Ташке: Еве на кој музичар Вики Миљковиќ му го дала срцето во младоста (фото)

Го сакала пред Ташке: Еве на кој музичар Вики Миљковиќ му го дала срцето во младоста (фото)

Во очите на публиката, емотивниот живот на Вики Миљковиќ пред нејзиниот живот со Драган Ташковиќ Ташкет како да не постоеше.

Пејачката во врската со познатиот музичар и композитор влезе многу млада, а поминаа единаесет години пред да се омажи за него и да го роди неговиот син Андреј.

Токму поради оваа причина, многу малку се знаеше за нејзиниот претходен љубовен избор, сè додека неодамна на Инстаграм не се појави фотографија на која позира во прегратките на друг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @foto.nostalgija

По сликата со младото момче за кое нејзините обожаватели потврдија дека тоа е нејзиното поранешно момче, хармоникашот, емотивниот живот на Вики Миљковиќ доби сосема друга димензија.

До споменатиот музичар, наводно не останала долго, но тој период го памети како еден од најубавите, бидејќи е периодот од почетокот на нејзината кариера.

фото:инстаграм/вики миљковиќ/фото носталгија

Останати вести од Радио Милева