Радио Милева
полни раце пари...

Го паметите ли „Папагалот“ кој пееше „Цело село шмрка бело“: ДЈ Крмак стана познат по кич имиџот и своите техно-фолк хитови, а денес е „крал на бакшишот“ (ВИДЕО)

Го паметите ли „Папагалот“ кој пееше „Цело село шмрка бело“: ДЈ Крмак стана познат по кич имиџот и своите техно-фолк хитови, а денес е „крал на бакшишот“ (ВИДЕО)

Роден е 1968 година во Бања Лука, многу рано влегол во светот на музиката, а во една прилика рекол дека имал само 13 години кога за првпат застанал на сцена.

Пејачот Горан Жижак, попознат како ДЈ Крмак, откако се појави на сцената привлече огромно внимание во јавноста со својот необичен имиџ. Тој остана верен на својот кич имиџ, и своите техно фолк песни, но во Србија па и Македонија оддамна не настапува повеќе, па оваа публика немаше можност да види како тој сега изгледа.

Да потсетиме, ДЈ Крмак е една од најобразованите личности на естрадата, има завршено дури три факултети: Правен, Филозофски и Православно Богословски.

Сега на социјалните мрежи  се појави видео на кое се гледа дека тој останал верен на својот впечатлив и чуден стајлинг, но и дека на неговите настапи рацете му се полни со бакшиш.

Фото: Инстаграм принтскрин/djkrmakoffizial

 

Останати вести од Радио Милева