Радио Милева
угледна дама

„Гледај мајка, бирај ќерка“: Згодна докторка, ова е мајката на новата сакана на Огњен Амиџиќ (фото)

„Гледај мајка, бирај ќерка“: Згодна докторка, ова е мајката на новата сакана на Огњен Амиџиќ (фото)

Водителот Огњен Амиџиќ и сегашната избраничка Мина Наумовиќ чекаат бебе. Со оглед на тоа што парот веќе има закажано венчавка, време е да запознае и други блиски луѓе. На пример, бабата на популарниот водител.

Зора Наумовиќ не само што изгледа одлично, туку е и угледна дама – доктор по интерна медицина.

Дипломирала на Медицинскиот факултет во Нови Сад како една од најдобрите студенти, магистерските студии и специјализација ги завршила со највисоки оценки, а ја носи титулата примариус.

„Најпрекрасната жена што ја познавам. Среќен роденден, мамасита“, еднаш ѝ го честиташе Мина прекрасниот ден, заедно со фотографија на која ја гледаме Зора во бел матил.

 

Избраничката на Огњен Амиџиќ често објавува заеднички слики со својата мајка, која во шеесетите изгледа навистина фантастично, а многумина забележале дека изгледаат неверојатно слично.

Во секој случај, Мина имаше од кого да ја наследи убавината и харизмата.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева