Радио Милева

Главна атракција: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ се соблече во бикини! (фото)

Главна атракција: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ се соблече во бикини! (фото)

Популарниот пејач Жељко Јоскимовиќ кој е во брак со водителката Јована, има две ќерки близначи со кои ужива во нинивте први години. А неговата ќерка од првиот брак, Мина Јоксимовиќ има витка линија и завидна фиугра.

Мина  отсекогаш го привлекувала вниманието затоа што е ќерка на еден од најпопуалрните пејачи, Жељко Јоксимовиќ.

Исто така, често се пишува за нејзиниот атрактивен изглед, а сега ќерката на пејачот објави фотографија во бикини, па направи хаос на социјалните мрежи.

Мина во топлите денови ги полни батериите во Грција, каде што потполно ужива.

А еве како изгледа ќерката на Јоксимовиќ во бикини..

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева