Радио Милева
„Јас платив“

„Ѓаволот не им дава мир на луѓето“: Марко Миљковиќ реагираше на коментарите дека фановите им го платиле одморот во Дубаи каде уживаа со бремената Луна

„Ѓаволот не им дава мир на луѓето“: Марко Миљковиќ реагираше на коментарите дека фановите им го платиле одморот во Дубаи каде уживаа со бремената Луна
фото:марко миљковиќ/инстаграм принтскрин

Марко Миљковиќ и Луна Ѓогани се вратија од Дубаи, каде престојуваа претходниот период. Тој сега зборуваше за шпекулациите дека фановите собрале 25.000 евра за него, нероденото бебе и за Луна.

– Беше убаво во Дубаи. Не е така како што е во живо, како некој да ве фрлил во филм од научна фантастика. Нивното метро е феноменално, Дубаи ми остави многу впечатоци. Чини пари, не беше залудно, никој не ни плати, ние самите си плативме. Поточно, платив јас, ја изненадив Луна. Моја желба беше да го применам на дело. Вреди, Луна беше воодушевена. Луѓето знаат колку чини – рече Марко за „Курир.рс“ и продолжи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Miljkovic (@marko.miljkovic)

– Колку среќа што беше тој фан со 25.000 евра во џеб и да речеш „Марко, те молам земи ги“. Тоа не е точно, тоа е глупост. Кога сме си го дозволиле тоа, ѓаволот не им дава мир на луѓето, па тие измислуваат. Луна го негираше тоа, во оваа прилика и јас го негирам. Ние го заработивме и си го дозволивме тоа. Нема што да се лутам, така е, само вистината излегува од мојата уста,завршува Марко Миљковиќ.

Останати вести од Радио Милева