Радио Милева

Ги собра сите аплаузи: Младата струмичанка растури во регионалното музичко шоу! (видео)

Ги собра сите аплаузи: Младата струмичанка растури во регионалното музичко шоу! (видео)

Во последната емисија на „Неки нови клинци“ настапуваше и дванаесет годишната струмичанка Драгана Костова.

Откако со нејзината против кандидатка Јована Лазаревиќ ги отпејаа двете песни и имаа ист број на гласови, па жирито повторно требаше да гласа. Потоа се одлучија за нашата Драгана, која помина директно во следниот круг.

фото: принтскрин/јутуб

-„Ратстураш како пееш“, „Многу добар избор на песни“, „Имаш многу зрел глас за твоите години“, изјави Каќа.

Драгана помина во следниот круг, па ја очекуваме наскоро повторно да растури со својот глас и да покаже дека Македонија има музички таленти.

Останати вести од Радио Милева