Радио Милева

Ги „палат“ мажите со бујните предници: Ова се топ 5 српски пејачки со најголеми гради (фото)

Ги „палат“ мажите со бујните предници: Ова се топ 5 српски пејачки со најголеми гради (фото)
фото:дара бубамара/инстаграм

Српските пејачки секогаш се обидуваат да изгледаат најдобро и да привлечат големо внимание каде и да се појават.

Овие познати sвезди, по својот изглед и провокација, сигурно не оставаат никој рамнодушен од посилниот пол.

Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара, Инди Арадиновиќ, Јелена Кралеуша и Гога Секулиќ ги освојуваат сите со своите фасцинантни облини, а кога станува збор за нивните гради, другите колешки не можат да стојат во согласност со нивната големина на предницата.

фото:јана тодоровиќ/инстаграм

Јана се смета за пејачка која има најголеми гради на нашата сцена, а кога ќе ги истакне своите облини до израз, пејачката не остава никој рамнодушен.

Таа немала пластична операција, но градите и се природно природни и огромни, а како што рече, ги носи гордо.

– Ги носам гордо и сите знаат дека не направив ништо на себе, и може да се види, – рече пејачката еднаш за Телеграф JETSET.

За многумина првата асоцијација е Дара Бубамара и нејзините големи гради. Таа дури и да се закопча до грло, градите, не можете да не ги забележите.

фото:дара бубамара/инстаграм

Пејачката често ги „чести“своите следбеници на социјалните мрежи со некоја жешка фотографија, а многу членови на посилниот пол ја обожаваат поради нејзините големи гради.

Инди е една од пејачките со најголеми гради на српската јавна сцена, а многу често ги истакнува во преден план.

Многу луѓе ја споредија оваа пејачка со Ким Кардашијан поради преголемите гради, а мажите од нејзиното тело дефинитивно најмногу ги сакаат нејзините гради!

фото:индира арадиновиќ/инстаграм

По изглед, Карлеуша и парира на светските ѕвезди, а кога се појавува со длабоко деколте, сите очи се насочени кон нејзините гради. На социјалната мрежа Инстаграм Јелена ја следат над 2 милиони луѓе, а за ова е заслужен нејзиниот атрактивен изглед и шарм.

Јелена неодамна изјави дека е кае што ставила силикони, бидејќи сега дошло време кога се во мода малиу гради, па им завидува на пејачките кои ги имаат.

фото:јелена карлеуша/инстаграм

И Гога Секулиќ спаѓа во категоријата на топ 5 пејачки со големи гради, а нејзиниот стил, барем оној сценцкиот, е таков што градите мора да бидат главниот фокус.

фото:гога секулиќ/инстаграм

Пејачката минатата година стана мајка, а по породувањето брзо ја врати својата линија и повторно го истакна својот сексапил.

Останати вести од Радио Милева