Радио Милева
директорот ги прекрши правилата

Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради смртта на мајка си, па се случи пресврт: Саша Поповиќ на овој кандидат му даде втора шанса

Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради смртта на мајка си, па се случи пресврт: Саша Поповиќ на овој кандидат му даде втора шанса
фото: М. Васовиќ.рас србија

Заврши уште еден круг на „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ заедно со својот тим одбраа 60 кандидати кои понатаму ќе се натпреваруваат.

Се зборуваше за кандидатите кои го напуштија музичкото шоу, а меѓу нив е и Махир Мулалиќ.

Имено, мајката на Махир почина како последици од коронавирусот поради што тој не се појави на снимањата на музичкото шоу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAHIR MULALIĆ (@mahermulalic)

Тој требало да биде во дуел со Наташа Воденичар, но поради смртен случај тоа не се случи.

Меѓутоа, на крајот од емисијата дојде до пресврт, Саша Поповиќ врз основа на претходните настапи на Махир и на тоа што со сите шест гласа поминувал во следниот круг, заклучи дека кандидатот треба да оди понатаму.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAHIR MULALIĆ (@mahermulalic)

Така меѓу 60те кандидати кои одат понатаму го изговори неговото име, а многумина се израдуваа за овие вести.

Останати вести од Радио Милева