Живот и Стил

Генијални идеи за новогодишни декорации: Внесете ја празничната магија во вашиот дом и бидете меѓу првите со овие идеи!

Генијални идеи за новогодишни декорации: Внесете ја празничната магија во вашиот дом и бидете меѓу првите со овие идеи!

До Нова година има уште еден месец, а празничната еуфорија во воздухот полека почнува да се чувствува. Вистинско време е да го украсите вашиот дом и да уживате во најсреќниот месец во годината.

Нека вашиот дом блесне во полн сјај оваа година. Потрудете се и внесете ја празничната магија во куќата во која ќе уживате во текот на декември.

Годинава правилото е – колку пошарено, толку подобро. Заборавете на минимализмот, луксузните и колоритни украси и детали се во тренд. Најдовме 15, според нас, најубаво уредени куќи кои можат да послужат како инспирација.

Црвените детали се секогаш во мода, а ќе внесат топлина во секој дом. Ако ви се допаѓа оваа боја, ќе ви се допадне оваа идеја:

Дневната соба во која поминуваме поголем дел од времето треба да биде уредена. Еве неколку идеи:

Нека кујната блесне во празнична атмосфера:

Вкусни јадења во трпезаријата, направете ги уште поволшебни:

извор: попара.мк