Радио Милева
Тешка депресија

Гастоз се обидел да се самоубие! (ФОТО)

Гастоз се обидел да се самоубие! (ФОТО)

Поранешниот учесник во реалните шоуа, Ненад Маринковиќ – Гастоз открил дека се бори со депресија и дека неколку пати сакал да си го одземе животот.


Потоа изјавил дека по смртта на мајка му минува низ најтешкиот период во животот и дека често размислувал да крене рака на себе.

„Бев во депресија и неколку пати сакав да си го одземам животот и тоа чувство беше многу чудно. Кога почина мајка ми, тоа беше многу тежок период за мене. Ми требаше време да се средам малку, иако работев, излегував, пиев. Правев се’ како што и обично правам, а всушност тоа беше само изговор да побегнам од тоа чувство. Тогаш сфатив дека не можеш да побегнеш од тоа, туку дека треба да се соочиш.

Секогаш кога бев во зграда или на некој кат,  ако имаше балкон или тераса, излегував на таа тераса и сакав да скокнам. Бев во ‘филм’, зошто да живеам? Во тој момент немав девојка, мајка ми почина, имав две илјади евра долг, немав пари за нова песна. А јас стојам и размислувам дали да скокнам или не да скокнам? Идиот, размислување наедно беспомошно суштество, слабак“ – изјави во таа прилика Гастоз во емисијата „Реална приказна“.

Фото: Инстаграм принтскрин/gastozz_fp

Останати вести од Радио Милева