Радио Милева
Чист луксуз

Гардероберот на Карлеуша се протега на 250 квадрати, има сауна, апартман за вработени, 500 чифта обувки и најскапите чанти на светот (видео)

Гардероберот на Карлеуша се протега на 250 квадрати, има сауна, апартман за вработени, 500 чифта обувки и најскапите чанти на светот (видео)

Јелена Карлеуша од неодамна живее во нова вила и има нов гардеробер.

‒ Куќата е огромна, неодамна изброив дека имаме десет бањи бидејќи во повеќето не влегувам.
Мојата оаза е специјално дизајнирана гардероба од 250 метри квадратни, која има сауна, бања, простор за одмор, перална, апартман за вработени. Според моите желби и дизајни, направив дел кој ми е важен и за работа и за лично задоволство – откри ЈК за Хелу магазин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

‒ Просторот има соодветна светлина, огледала, паметно и функционално дизајнирано складиште за моите петстотини пара чевли, чанти, гардероба… Со цел луѓето да сфатат колку е сериозно тешко да се има организирана гардероба со ваква големина и капацитет, Ќе кажам дека една жена работи само како гардеробер. Таа мора да знае како да обеси што, каде и со што, мора да разликува брендови, годишни времиња и винтиџ предмети од оние со посебна вредност. Јас сум голем колекционер на висока мода и дизајнерски парчиња, и откако го собрав сето тоа речиси триесет години, јасно е дека ова е сериозна колекција што ми значи, вели Карлеуша за споменатиот медиум, а истиот го снимаше и на видео.

фото:Инстаграм Јелена Карлеуша

Останати вести од Радио Милева