Радио Милева
Неверојатна средба

Ѓани и Новак заедно во Дубаи: Фолкерот и тенисерот уживаат во ист хотел (фото)

Ѓани и Новак заедно во Дубаи: Фолкерот и тенисерот  уживаат  во ист хотел (фото)

Радиша Трајковиќ Дани со сопругата Слаџа отпатува во Дубаи, каде го сретнаа ни помалку ни повеќе  туку тенисерот број еден во светот Новак Ѓоковиќ.

Познато е дека Џани сака егоистички дестинации, а по патувањето во Египет ги спакува куферите и замина во Дубаи. Брачниот пар престојувал во престижен хотел, каде што го запознале Новак. Пејачот ја сними средбата со него и се пофали на социјалните мрежи.

Ѓани на фотографијата напиша и ја воодушеви јавност:

– Семејството со нас! Брачната двојка и најдобриот српски тенисер на светот постојано се смешкаа, а објавата на Ѓани ја воодушеви тамошната јавност.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева