Вистаграм

Француски маникир- желе нокти – го пробавте ли?

Француски маникир- желе нокти – го пробавте ли?

Станува збор за т.н. желе маникир во боја на малини и сочни праски, кој е заштитен знак на Y2K трендот, па затоа е и многу популарен.

Дека се работи за голем тренд, потврдува и фактот што голем број девојки  го носат овој маникир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)


Како можете да направите желе маникир без да одите во салон?

Лесно, можете да направите желе нокти сами дома. Главниот трик е да се разреди основната боја со проѕирен лак, со што се постигнува ефект на проѕирно желе. Значи, сè што ви треба е проѕирен лак, како и лак со саканата боја. Нанесете една или две капки лак во боја и проѕирен лак за да добиете проѕирна боја, која потоа ја нанесувате директно на ноктите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit)


Ноктите можете да ги декорирате и со лак во боја за да постигнете интересен контраст и уште повпечатлив ефект или едноставно да ги оставите такви какви што се.

Останати вести од Вистаграм