Радио Милева
архива

Фотографија стара 40 години: Ќе препознаете ли за која пејачка се работи? (фото)

Фотографија стара 40 години: Ќе препознаете ли за која пејачка се работи? (фото)

Родена е во Белград во 1978 година, а денес важи за една од најпопуларните пејачки која остана верна на својот стил

Во текот на училешните денови покажала љубов кон музиката, па учествувала на неколку фестивали и музички натпревари.

Исто така беше и дел од „Ѕвездите на Гранд“ каде што не остана долго, но тоа не ја спречи да направи успех и да има бројни хитови.

Ќе препознаете ли која пејачка се работи?

Имено, станува збор за Ивана Селаков.

Таа на својот профил објави фотографија на која има само 3 години.

-Личи ли Круна на мене? Јас сум ова на 3 години, напиша Ивана во описот на фотографијата, мислејќи дали нејзината ќерка личи на неа

„Многу личи на тебе“, „Исти сте“, „Круна е присликана Ивана“, се само некои од коментарите кои може да се прочитаат.

фото: З.К Муња/инстаграм

Останати вести од Радио Милева