Радио Милева
мода или кич?

Фотографија на Цеца од 90-ите ги разбранува страстите: За едни модна икона, за други „селска певаљка од пред кооперација“ (ФОТО)

Фотографија на Цеца од 90-ите ги разбранува страстите: За едни модна икона, за други „селска певаљка од пред кооперација“ (ФОТО)

Фотографијата која се појави на страницата која објавува стари фотографии од естрадни личности шокираше многумина. Едни беа воодушевени, други разочарани, трети со потсмев ја коментираа.

Имено, на неа е Цеца Ражнатовиќ, како што ја нарекоа „Цеца бајкерка“,  бидејќи пејачката позира на мотор. Фотографијата е направена во деведесеттите, а погледите на сите се вперени во стајлингот кој Цеца го има, особено шарените чорапи.

За едни уште тогаш била вистинска модна икона, за други „селска певаљка од пред кооперација“! До душа иако за вкусовите не се дискутира иако има право секој да коментира, но очигледно коментарите зависат од тоа дали се или не се фанови на српската фолк дива! Впрочем, тогаш таква била модата или… фолк дивата тогаш била модна катастрофа? 

Фото: Инстаграм принтскрин/foto.nostalgija/cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева