Радио Милева
Дополнителна „тензија“ на теренот

(ФОТО) Жената поради која фудбалот е повозбудлив за гледање: Дилета Леота го вжештува секој натпревар

(ФОТО) Жената поради која фудбалот е повозбудлив за гледање: Дилета Леота го вжештува секој натпревар

Дилета Леота е најпознатата италијанска новинарка и според многумина, важи за најзгодна новинарка во светот.

Познатата италијанска спортска новинарка Дилета Леота ужива во жешкото лето, дополнително загревајќи ги социјалните мрежи со своето волшебно тело.

Дилета едноставно зрачи со убавина и секој ден истата ја изразува на некој посебен начин.

Мажите само се восхитуваат на нејзиниот изглед. Таа е омилената водителка на секој фудбалски фан.

Познато е дека сака да ги изразува своите атрибути, а тоа можете да го потврдиме и со последната објавена фотографија на нејзиниот Инстаграм профил, на која позира во виолетови бикини.

Останати вести од Радио Милева