Радио Милева
Јак тандем

Фото за спомен: И Лила меѓу фановите на големата балканска музичка ѕвезда (фото)

Фото за спомен: И Лила меѓу фановите на големата балканска музичка ѕвезда (фото)

Лила Филиповска е една од најпоуларните ТВ водителки и инфлуенсерки кај нас, па оттука јасно е дека веќе со години не поминува ден без да ја застанат на улица и да побараат да се фотографија со неа.

Фановите се дел од нејзиното секојдневие, така што за Лила која важи за народен и позитивен човек, разговорите со луѓето и новите познанства не се нешто кое како популарен лик ги избегнува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Но, и таа е фан некому, односно има познати на кои се восхитува, ги обожава и ја слуша нивната музика како што тоа за неа е големата балканска ѕвезда- пејачката Марија Шерифовиќ.

Лила на својот профил на Инстаграм сподели фотографија каде е сликана заедно со Марија пред четири години.

За потсетување дека има ваков спомен кој и е драг, сакаше да им потврди на своите следбеници.

Насмеани една до друга, наша Лила и Марија очигледно покрај фотографијата имале можност и за лаф муабет, за кој Лила можеби ќе раскаже во некоја следна прилика.

Останати вести од Радио Милева