Радио Милева

(ФОТО) Времето не ја лечи тагата: Цеца објави фотографија со Аркан, а еден детаљ ја покажува нејзината болка!

(ФОТО) Времето не ја лечи тагата: Цеца објави фотографија со Аркан, а еден детаљ ја покажува нејзината болка!

Цеца Ражнатовиќ не ретко знае да истакне дека бракот со Жељко Ражнатовиќ Аркан бил она што секоја жена може да посака.

Веќе 18 години тој не е меѓу живите, а тоа не ја спречува фолк пејачката да се пристетува на минатото.

Вчеравечер на Инстаграм таа објави фотографија на која се наврати на 19-ти февруари 1995 година кога се омажи за Аркан.

Деталите од церемонијата и денес кај неа будат големата тага кога ја доживеа.

Таа на старата фотографија стави скршено срце и покажа дека времето не ја лечи болката по изгубените и сакани личности во животот.

Иако е самохрана мајка, Цеца успеа да ги одгледа и воспита своите две деца кои Аркан и ги остави во наследство.

Останати вести од Радио Милева