Радио Милева

(ФОТО) Водителката Анастасија ја запознавте како дама пред камери, но во ова издание е права селска мома!

(ФОТО) Водителката Анастасија ја запознавте како дама пред камери, но во ова издание е права селска мома!

Младата ТВ водителка Анастасија Деа Богдановска за доста кратко време успеа да се наметне како една од најмаркантните млади водителки.

По извесно време во утринската програма на Канал 5 телевизија, Деа се пресели на нова адреса, односно доби ангажман во новата емисија насловена „Фронт“ , каде секој работен ден е во комуникација со гледачите на различни социјални теми.

Анастасија одлично се снајде во утринската, а исто така и на „фронтот“, со што докажа дека работата пред камери е како создадена за неа.

Токму поради фактот што од не многу одамна е телевизиска личност, за неа не се знае многу.

Неодамна на нејзиниот профил на Фејсбук остана фотографија каде Деа е во македонска народна носија како селска мома.

Фотографијата беше само евоцирање на спомените од минатото, а пак нејзините следбеници можеа да ја видат во едно поинакво издание од она какво ја гледаат секојдневно на телевизија.

Овој пат наместо дама која блеска со својот шарм и префинетост, ја гледате во носија како вистинско македонско девојче.

 

Останати вести од Радио Милева