Радио Милева

(ФОТО) Во жешка поза потпрена на „бесното мече“: Мелита го наруши сообраќајниот ред во скопски Аеродром!

(ФОТО) Во жешка поза потпрена на „бесното мече“: Мелита го наруши сообраќајниот ред во скопски Аеродром!

Патувања, ресторани, нова гардероба, позирање… се само дел од најчестите секојдневни активности на некогашната ТВ водителка Мелита Ракиќевиќ која за споредба од порано целосно се промени.

Откако раскина со момчето, повеќе и одговараат женските дружби, но најмногу оние со моделот Александра Накова.

Неодамна заедно беа на грчките плажи, но сега Мелита некако повеќе ужива во сопственото друштво.

A post shared by MELITA ♏? (@melitameli) on

Деновиве својот Инстаграм профил го дополни со нови моменти на кои ужива во храната во еден скопски ресторан, но сама.

A post shared by MELITA ♏? (@melitameli) on

A post shared by MELITA ♏? (@melitameli) on

Потоа следеше и фотосесија на булевар во скопската населба Аеродром, каде потпрена на својот луксузен автомобил позираше среде улица.

A post shared by MELITA ♏? (@melitameli) on

Нема сомнеж дека оние што минуваа не го свртија погледот барем за миг, среќа сообраќајниот билтен немаше информации за незгода во овој дел на градот. А Мели… таа секако си го направи своето, она што го сака и и прави ќеф.

Останати вести од Радио Милева