Радио Милева

(ФОТО) Вики Миљковиќ го покажа својот дом во Ниш, а еве како изгледа нејзината мајка и братот

(ФОТО) Вики Миљковиќ го покажа својот дом во Ниш, а еве како изгледа нејзината мајка и братот

Фолк пејачката за српската емисија „Ексклузив“ ги отвори вратите од својот дом во родниот Ниш.

Покрај тоа што Вики покажа дел од просториите во домот каде израснала, пред јавноста ја покажа мајка си Зорка и нејизниот брат Владица.

Вики е доста приврзана за братот и мајка си и барем еднаш месечно оди кон југот на Србија. Пејачката и ривалка на Јелена Карлеуша пред камери цели дека мама Зорка готви подобро од неа, а подобро знае да и го направи и кафето.

Зорка е горда со ќерката што станала популарна пејачка, но тешко и паѓа која ја напаѓаат во „Ѕвездите на Гранд“, особено Јелена.

 

Останати вести од Радио Милева