Радио Милева
убавици за насловна

Викенд на жешки деколтеа, длабоки како океан: Познатите Македонки сексапилни до максимум – која е фаворит? (ФОТО)

Викенд на жешки деколтеа, длабоки како океан: Познатите Македонки сексапилни до максимум – која е фаворит? (ФОТО)

Тешко да помине лето без многу фотографии од познатите дами Македонки од нивните избрани летни дестинации за одмор.

Така е секое лето…

Повеќето од нив веќе летуваа на неколку места, најчесто или во Охрид или покрај море, дали Егејско, Јонско, Јадранско… а секоја има свои фото моменти на социјалните мрежи во костим за капење. За време на зимската сезона секојдневно објавуваа фотографии од теретана, искачување на Водно, трчање на Кејот на Вардар, скијање… а сега дојде вистинското време да покажат со што располагаат, од секој агол, во различен кадар. Колку се згодни, сексапилни, привлечни, атрактвни… И во ликот и во ставата и во бујните облини, во различни костими за капење – едноделни или бикини.

Па така, изминатиот перод како договорени се одлучија да носат жешки костими за капење со ултра длабоки деколета.

Од Елена Ристеска и Елена Стефановска, до Лила Филиповска, Миа Костова и Мелита Ракиќевиќ…

Ваква колекција на секси фотографии е како создадена за некое престижно машко списание, а која убавица би ја красела неговата насловница –  изберете самите. Една или можеби сите?

A post shared by @lilafilipovska on

A post shared by MELITA ♏? (@melitameli) on

Останати вести од Радио Милева