Радио Милева

(ФОТО+ВИДЕО) Посекси изглед не сме имале на Евровизија: Марија од „Ај Кју“ ќе ја претставува Македонија со глас ама и со задник на мегдан!

(ФОТО+ВИДЕО) Посекси изглед не сме имале на Евровизија: Марија од „Ај Кју“ ќе ја претставува Македонија со глас ама и со задник на мегдан!

Откако помина првата проба на евровизиската сцена во Лисабон, се појавија првите видеа и фотографии, a очекувано следеа и коментарите што од домашен, што од странски терен за нашите годинешни претставници „Ај Кју“ и песната „Lost and Found“.

Како што е ред, секогаш тема за дискусија бил и изгледот на нашите претставници, а овој пат може да се рече дека Македонија ќе има најпровокативен изглед на сцената, споредено со изгледите на претходните претставници.

Имено, Марија , пејачката на „Ај Кју“ ќе носи костим во темно розова нијанса кој ги открива нозете, но најмногу задникот во дел од кореографијата.

Инаку, главниот настан е закажан за 8-ми мај кога Македонија ќе се претстави под реден број 11.

Во продолжение ве потсетуваме како изгледаше првата проба на сцената во арената „Алтис“:

фото:принтскрин/фејсбук

Останати вести од Радио Милева