Радио Милева
само за вашите очи, за уши... и не мора

Голотија на ангро: Пеењето им е во втор план, бујните гради заштитен знак на овие две балкански ѕвезди (ФОТО+ВИДЕО)

Голотија на ангро: Пеењето им е во втор план, бујните гради заштитен знак на овие две балкански ѕвезди (ФОТО+ВИДЕО)

И двете важат за контраверзни пејачки на српската естрада по многубројните скандали кои ги  следат.

На своите настапи пеењето им е во втор план, но затоа изгледаат како темпирани бомби кои само што не експлодирале.

Се работи за Јелена Карлеуша и Дара Бубамара.

За едната велат дека е поп а другата фолк дива, а двете се полни со силикони, па затоа местата на кои пеат се преполни со машка публика.

Овие две пејачки како да се натпреваруваат во истакнување на облини, па така на секој настап бујните гради им доаѓаат во преден план, а  Јелена Карлеуша отиде и неколку чекори напред, па на своите настапи почна да се појавува речиси гола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Но, на ваквиот предизвик од Карлеуша не останува рамнодушна ниту Дара Бубамара, па така фолк пејачката која ги полни европските дискотеки како да ја прифати фрлената ракавица!

Имено таа на секој свој настап своите фанови исто така ги изненадува со нова модна комбинација кој ги истакнува нејзините позамашни облини.

Па, оттука останува да видиме со што следно ќе не изненадат овие две балкански ѕвезди? Со каква ли нова доза голотија, ако може да има повеќе од оваа што досега јавно ја спооделија?

Останати вести од Радио Милева