Радио Милева

(ФОТО) Томо од „Чиста љубов“ во врска со 16 години помлада словенска пејачка

(ФОТО) Томо од „Чиста љубов“ во врска со 16 години помлада словенска пејачка

Хрватскиот актер Иван Херцег(36) кој со години важи за еден од најпосакуваните хрватски актери, по гласините сека има нова љубов, се појави во јавност со својата девојка, словенската пејачка Нина Донели (20).

Двајцата се појавиле на настап на Нивес Целзиус, а ниту во еден момент не ја криеле заљубеноста, пишува Индекс.хр.

foto:Mario Drausnik

Биле на мета на фоторепортерите, со оглед на тоа дека за нивната врска се шушка уште од месец мај, меѓутоа не се огласија да потврдат.

Херцег е познат по тоа дека не зборува за својот приватен живот, како и по тоа дека шеташе многу згодни колешки, манекенки… но дали убавата Нина конечно успеа да го врзе, останува на времето да покаже.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева