Радио Милева

(ФОТО) Тангата на мегдан: Вака Александра Пријовиќ ја дочека Новата година!

(ФОТО) Тангата на мегдан: Вака Александра Пријовиќ ја дочека Новата година!

Александра Пријовиќ Новата година ја помина на настап во Белград.

Пријовиќ жареше и палеше во новогодишната ноќ во еден клуб, како со својот глас и енергија, така и со разголеното тело.

Таа за најлудата ноќ во годината избра да облече проѕирен комбинезон под кој ѕиркаа танга гаќичките.

Нејзе како што пишуваат српските медиуми нималку не и било непријатно, па постојано се вртеше со својот грб кон публиката.

Не се знае како нејзиното момче Филип реагирал на изгледот, но веројатно од приложеното не му било сеедно.

 

foto:PREDRAG DEDIJER / RAS SRBIJA

Останати вести од Радио Милева