Радио Милева

(ФОТО) Таа е најстарата Плејбој зајачица, денес има 83 години и се уште рекламира долна облека!

(ФОТО) Таа е најстарата Плејбој зајачица, денес има 83 години и се уште рекламира долна облека!

Дори Џејкобсон е баба, но тоа не ја спречува да се занимва во блогерство и моделство.

Само еден поглед на нејзиниот профил на Инстаграм каде има повеќе од 26 илјади следбеници, докажува дека годините не се препрека за сексапилен изглед.


Поранешната Плејбој зајачица која работеше во 60-те години на минатиот век, неодамна се фотографираше во проѕирен костим, а за својата работа вели дека е многу ослободувачка и гламурозна.


-Сакав да започнам ново поглавје во животот. Годините не се број, туку став, вели баба Дори.

Таа вели дека со помош на тоа мото изградила самодоверба, но и сакала на сите да им покаже дека старите жени може да бидат модерни и секси. Дори вели дека е во план да продолжи да се занимава како модел до крајот на животот.


-Запаметете дека немаме рок на траење. Излезете од границите и уживајте, порачува таа.

Останати вести од Радио Милева