Радио Милева

(ФОТО) Сите тројца се згодни и успешни: Ова се поранешните момчиња на Кејт Мидлтон

(ФОТО) Сите тројца се згодни и успешни: Ова се поранешните момчиња на Кејт Мидлтон

Денес едвај се сеќаваме на времето кога Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не беа двојка. Но, многумина не знаат дека Кејт пред да го запознае Вилијам имаше три љубови. Сите тројца изгледаат одлично, а двајцата дури беа поканети на нејзината венчавка.

Вилијем Маркс

Својата прва љубов, Кејт ја запознала на Универзитет во 2000 година. По раскинувањето останале пријатели, па Кејт го поканила на венчавката со принцот. Денес, Маркс е телевизиски репортер и е оженет со колешката Џоана Бот.

Риперт Финч

За време на студиите, во 2001 година кејт се заљубила во адвокатот Руперт Финч. И со него останала во пријателски однос, па на нејзината венчавка тој се појави заедно со својата девојка Лејди Наташа, со која се венча во 2013 година. Кејт и Вилијам исто така беа поканети на нивната венчавка.

Хенри Ропнер

Инако не е официјално потврдено, одамна се шпекулира дека кејт била во врска со Ропнер за време на кусата разделба со Вилијам во 2007 година. Денес Хенри е оженет,а пак Кејт е седум години во брак со принцот Вилијам.

Останати вести од Радио Милева