Радио Милева

(ФОТО) Сите детли за свадбата: Брена и Боба направија луксузна прослава за Пријовиќ и Филип!

(ФОТО) Сите детли за свадбата: Брена и Боба направија луксузна прослава за Пријовиќ и Филип!

Фолк ѕвездата Лепа Брена и поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ откриваат дека свадбата на Филип и Александра Пријовиќ ќе биде голема како нивната, а датумот се уште не е одреден.

Семејството Живојиновиќ заедно со идната снаа деновиве уживаа во заедничката прослава по повод свршувачката, а новинарите ги пречекаа на влезот од ресторанот кaде беа расположени за изјава.

-Со радост ја дочекавме веста, ја имаат максималната поддршка, не го знаеме точниот датум на венчавката, вели Брена, а Боба додава:

-Ќе биде гала свадба, како поинаку?- порачува со широка насмевка таткото на зетот кој беше опкружен од новинарите. Набрзо пристигнаа и Виктор и Стефан, кои не биле расположени за изјава, но Стфан накусо вели:

-Мислам дека свадбата ќе биде на пролет или лето. Мај, јуни, тоагаш е најубавиот период за свадба. Овојпат пос 1992 година ќе има свадба кај Живојиновиќ и мора да биде голема, вели тој.

Foto: RAS Srbija

Останати вести од Радио Милева