Радио Милева

(ФОТО) Штипјанка со светска убавина: Талентирана, успешна, уникатна, а наша – Марис Џолин опива со својата егзотика!

(ФОТО) Штипјанка со светска убавина: Талентирана, успешна, уникатна, а наша – Марис Џолин опива со својата егзотика!

Кога Драган Величковски – Тајзи го објави синглот „Омилена“ и спотот за истата, во кој главната улога и припадна на убавата штипјанка Марија Јовева (22).

Веруваме дека доколку не ја познавате, сигурно би помислиле дека девојката потекнува од некоја егзотична земја, но не и од Штип.

Токму поради нејзината уникатна појава и светска убавина која освојува  на прв поглед, не е чудно што би го помислиле тоа.

Имено, Марија на социјалните мрежи е попозната како Марис Џолин.

Освен во видео спотови, таа досега се појавила во улога на модел за наши познати дизајнерски имиња.

Освен тоа што има неверојатна моќ за трансформација, Марис е талентиран фотограф која е заљубена во фотографирањето, а исто така е студент на Архитектонскиот факултет.

Инаку, таа самата е во постојана љубов со фотообјективот.

Поврзаноста е обострана, па и објективот и тоа како ја сака нејзината маркантна појава.

Во продолжение погледнете дел од нејзините фотографии кога оваа убаво македонско девојче е пред објективот.

Фото: Инстаграм принтскрин/marysejolene/Далибор Толевски/Стефан Соколовски/Дамјан Крстевски

Останати вести од Радио Милева