Радио Милева

(ФОТО) Шехерезад драстично го смени изгледот: Погледнете колку помладо изгледа сега

(ФОТО) Шехерезад драстично го смени изгледот: Погледнете колку помладо изгледа сега

Убавата турска актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад од серијата „Илјада и ена ноќ“, реши да направи драстична промена на својот изглед.

Долгата коса веќе неколку години е нејзиниот заштитен знак, но сега таа реши да се ослободи од неа.

Имено, таа на својот Инстаграм профил објави една фотографија на која е насмеана од уво до уво, а блеска со својата куса фризура која одлучно и прилега и ја прави помлада.

Ooops ?

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorels) on

Ваков коментар имаа и нејзините армија следбеници и обожаватели.

Останати вести од Радио Милева