Радио Милева

Сара Џесика Паркер во стајлинг инспириран од Мики Маус (фото)

Сара Џесика Паркер во стајлинг инспириран од Мики Маус (фото)

Мики Маус го прослави својот 90. роденден. Сара Џесика Паркер беше дел од посетителите на изложбата во Њујорк, организирана во чест на популарниот анимиран лик на Дизни.

53-годишната ѕвезда од „Сексот и градот“ се појави во стајлинг инспириран од Мики Маус.

На главата, таа носеше венче од колекцијата Disney X Gigi Burris.

Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер

На изложбата „Mickey: The True Original Exhibition“ беа претставени голем број дела од познати артисти.

 

Останати вести од Радио Милева