Радио Милева

(ФОТО) Сања Барби веќе не е истата: Визуелно се смени од корен – не би ја познале ваква!

(ФОТО) Сања Барби веќе не е истата: Визуелно се смени од корен – не би ја познале ваква!

Тоа што фолкерката Сања Барби Цинцева има другарка фризерка, особено ја мотивира за промени на својот визуелен печат во поглед на фризурата.

Пред извесен период со другарката стилистка беа во Турција на саем за фризери, а оттогаш на Барби како да и тргна со промените.

Најпрвин ја обои косата во розова нијанса како на Јелена Карлеуша, а подоцна повторно им се врати на русокосите и ја надополни косата со надоградба.

Велат дека кога на жените им се случуваат нови нешта во животот, тие најпривин ја менуваат косата, па ако судиме според тоа на Барби веројатно и се случуваат доста новитети.

Тука не застана, а деновиве пак на својот Инстаграм пејачката се пофали со драстична промена и тоа дека овој пат ги напушти русокосите и премина во бринети.

-Новата Барби, напиша во описот на фотографијата, а обожавателите и порачаа дека во секакво издание изгледа одлично.

Останати вести од Радио Милева