Живот и Стил

(ФОТО) Сања Барби по стапките на Карлеуша: Она што го направи не го може секоја!

(ФОТО) Сања Барби по стапките на Карлеуша: Она што го направи не го може секоја!

Фолк пејачката Сања Барби Цинцева периодов е постојан патник низ Европа.

Од Швајцарија, до Германија и Турција, Барби го дише животот со полни гради и не запира. Па така, неодамна беше модел на еден семинар за фризери во Турција, а нешто подоцна се охрабри да направи ултра уникатна промена на себе, а јасно е дека била инспирирана од српската поп-дива Јелена Карлеуша.

Имено, Барби деновиве на Инстаграм ја промовираше својата нова скратена и розова фризура, која ја направи баш во периодот кога Карлеуша ја има.

Долколку види Јеца сигурно нема да и се допадне, но горе- долу таа секојдневно менува нешто на себе, така што оваа розова откачена нијанса на косата, можеби веќе и досадила.