Радио Милева

(ФОТО) Рипна во тавче: Се ожени познатиот пејач на Гранд!

(ФОТО) Рипна во тавче: Се ожени познатиот пејач на Гранд!

Милан Динќиќ Динча и неговата избраничка Јелена Секуловиќ вчера склопиja брак во општината Ѕвездара, по што организирале интимна вечера со пријателите и роднините.

На младата кума и била другарка од детство, додека пак пејачот го презел старото кумство, a бидејќи новинарката е во седмиот месец од бремноста, свадбената веселба ја одложиле за по породувањето.

фото: Марија Дејановиќ

Останати вести од Радио Милева