Радио Милева

(ФОТО) Поранешните на Бали Бег ги видовте, а овој актер кој сите го знаете за малку не ја ожени неговата Неџла

(ФОТО) Поранешните на Бали Бег ги видовте, а овој актер кој сите го знаете за малку не ја ожени неговата Неџла

Веќе неколку години на Балканот се прикажуваат турски серии кои се омилени на голем број љубители на остварувањата од турската филмска продукција.

Секако, еден од омилените актери е Бурак Озчивит, кој стана познат по улогата на Бали Бег, а кога објави дека е во врска со колешката Фахрие Евџан, фановите се повеќе сакаа да дознаат детали за нивната љубов и однос.

Иако во брак се од минатата година, турските медиуми се уште ги поврзуваат со поранешните , особено Бурак кој пред да се ожени со Фахрие или попозната како Неџла од „Кога лисјата паѓаат“, беше во сериозна тригодишна врска.

Фахрие пак, беше на чекор пред олтарот со турскиот актер и колега Дениз Озџан, кој пак годинава се ожени со многу помлада девојка која месецов му роди и дете.

A post shared by Özcan Deniz (@ozcandeniz) on

Јасно е дека Дениз во љубовниот живот практикува да има помлади жени до себе. Сепак, оваа убавица ја освои шармантниот и атрактивен Бурак Озчивит.

Останати вести од Радио Милева