Радио Милева

(ФОТО) Поранешната на Дарко Спејко се сврши: Тој си ја фати струмичанката Љупка, а таа се пофали во прстенот на рака!

(ФОТО) Поранешната на Дарко Спејко се сврши: Тој си ја фати струмичанката Љупка, а таа се пофали во прстенот на рака!
Поранешната учесничка во „Големиот брат“, и екс девојка на кумановецот Дарко Спејко, му кажа „да“ на своето ново момче.

Русокосата хрватска убавица на Инстаграм се пофали со дијамантски прстен на раката и на јавноста и покажа дека се свршила.

Среќната вест ја израдува и сестрата на Тина, Барбара која и честиташе на Инстаграм со фотографијата од свршеничкиот прстен.

-Се уште сум шокирана! Ни сама не знам што да напишам! Мојата мала сестра се вери! Те сакам најмногу на свет, напиша Барбара во описот на фотографијата.

Инаку, љубовта меѓу Спејко и Тина се роди за време на шоуто „Големиот брат“, а треаеше само неколку месеци. Дарко сега е во врска со блогерката од Струмица Љупка Митрова, љубов која деновиве е актуелна во домашните медиуми.

Останати вести од Радио Милева